Basında Biz

Yaşlılar At Çiftliğinde Eğlendi

13.8.2012

Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde kalan yaşlılar, at çiftliğinde eğlenceli vakit geçirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinleri, Antalya ORFE Atlı Spor Kulübü'nün davetlisi olarak Döşemealtı ilçesindeki at çiftliğinde güzel bir gün geçirdi. Çiftlikte güne güzel bir kahvaltıyla başlayan yaşlılar, daha sonra çiftliği gezdi. Çiftlikte yarış ve midilli atlarına yakından ilgi gösteren yaşlılardan İdris Erdoğan alanda at bindi. 68 yaşındaki İdris Erdoğan, uzun yıllardan sonra tekrar at bindiğini belirterek, bu mutluluğu kendisine yaşatanlara teşekkür etti. Pistte at binmeyi daha çok istediğini ifade eden Erdoğan, bu organizasyonla gençlik yıllarını hatırladığını dile getirdi. Çiftliğin sahibi Orhan Sarıyar, at binme cesareti gösteren İdris Erdoğan'a madalya taktı.

GENÇLİKLERİNİ HATIRLADILAR 89 yaşındaki Fatma Kaya da atları çok sevdiğini söyledi. Huzurevi sakinlerinden 82 yaşındaki Süleyman Çetin de, çok güzel bir gün geçirdiğini belirterek, "Gençken çok at binerdim. Gözlerim görse yine binerim. Kır bir atım vardı. Onu arabalar bile geçemezdi. Tekrar atla gezmeyi çok isterdim" diye konuştu.

ÇOK MUTLU OLDULAR Antalya ORFE Atlı Spor Kulübü'nün sahibi Orhan Sarıyar, yaşlıları ağırlamaktan büyük zevk duyduğunu belirtti. Yaşlıların birçoğunun gençlik yıllarında at ve eşeğe bindiğini ifade eden Sarıyar, "Yaşlılarımız burada atları görünce çok mutlu oldular. Onların mutlu olması bizleri de çok mutlu etti" dedi. - ANTALYA

Özel çocuklar yeni yıl kutlamasında eğlendi

31.12.2015

Ufkum Özel Eğitim Vakfı ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencileri Hastalya Otomotiv sponsorluğunda yeni yıl kutlamasında buluştu. Organizasyona Lokomotif Band Grubu müzikleriyle renk kattı. Orfe Atlı Spor Kulübü'nde gerçekleştirilen yeni yıl kutlamasına Ufkum Özel Eğitim Vakfı ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencileri, veliler ve öğretmenlerin yanı sıra Hastalya Otomotiv yetkilileri de katıldı. Birlikte öğle yemeği yiyerek keyifli anlar yaşayan özel öğrenciler, Ferudun Mete liderliğinde ZİÇEV bünyesinde faaliyet gösteren ve tamamının ZİÇEV öğrencilerinin oluşturduğu Lokomotif Band Ritim Grubu'nun yaptığı müziklerle doyasıya eğlenerek yeni yıla merhaba dedi.